Dobrý den,chtěl bych se zeptat, zda máte někdo zkušenost s nějakou mezinárodní SIM kartou a případně jestli byste mi věděli nějakou doporučit na prozkoumání.Pro úvod začnu se sebou:Před mojí poslední cestou, na které jsem plánoval navšívit vícero států, jsem si pořídil SIM od Surfroam. SIM dorazila rychle, byla zdarma (resp. za 15€, ale tato částka mi zůstala v podobě kreditu na SIM).Jednalo se však jen o datovou SIM, a tak se mi nikdo nemohl dovolat, což byl občas (u Ubru, Lyftu) problém. Já jsem telefonoval přes mobilní data - koupil jsem si 5€ kreditu na Skype, což mi postačilo.  Nebylo to ideální, ale fungovalo to. Podpora zemí je super, rovněž tak cena za data (až na výjimky). Ve výsledku se mi to tedy vyplatilo víc, než kupovat v každém státu sim zvlásť.Jaké máte zkušenosti s intl. SIM vy? Víte o něčem lepším a cenově srovnatelně dostupném?  Předem díky za názory a přeji hezký den.  .

Mezinárodní SIM karta

Založil ve fóru Co se nevešlo

inak Kyivstar ma teraz zaujimavu akciu, 30 dnovy roaming s 1500MB dat za  275 hrivien, co je asi 9,50 eura. Teraz som otestoval v Kaliningrade a fajn. Sice to nie je vykon ako pri domacej simkarte, ale pri nejakom tyzdnovom cestovani po roznych krajinach to moze byt fajn.

0 Citovat

Pokusím se oživit téma. Na počátku mého cestování jsem objevil kouzlo mezinárodní karty MTX Connect (dostal jsem se k ní poté, co mi po průjezdu Srbskem došla faktura za data nad 10000Kč). Člověk nemusí nic nastavovat, může přejíždět mezi státy a platí buď jen spotřebované nebo termínované data (den/týden/2týdny/měsíc). Velká výhoda pro kratší výlety, kdy nákup místní SIM (která je často za hubičku) by vás zbytečně zdržel nebo odklonil z trasy. Navíc WhatsApp a podobné funguje 15dní po dobití kreditu bez jeho spotřeby.
Bohužel se při mých výletech dostávám stále častěji do oblastí, kde MTX Connect nemá pokrytí (Kosovo, Palestina, Severní Kypr, kdejaké daleké ostrovy).

Našel jsem a pochopil výhody eSIM (ale zatím se mi zdá výběr eSIM telefonů velmi úzký a rád měním telefon až "z donucení" po jeho destrukci.

Nějaké tipy? Co používáte ?

0 Citovat

Pokusím se oživit téma. Na počátku mého cestování jsem objevil kouzlo mezinárodní karty MTX Connect (dostal jsem se k ní poté, co mi po průjezdu Srbskem došla faktura za data nad 10000Kč). Člověk nemusí nic nastavovat, může přejíždět mezi státy a platí buď jen spotřebované nebo termínované data (den/týden/2týdny/měsíc). Velká výhoda pro kratší výlety, kdy nákup místní SIM (která je často za hubičku) by vás zbytečně zdržel nebo odklonil z trasy. Navíc WhatsApp a podobné funguje 15dní po dobití kreditu bez jeho spotřeby.
Bohužel se při mých výletech dostávám stále častěji do oblastí, kde MTX Connect nemá pokrytí (Kosovo, Palestina, Severní Kypr, kdejaké daleké ostrovy).

Našel jsem a pochopil výhody eSIM (ale zatím se mi zdá výběr eSIM telefonů velmi úzký a rád měním telefon až "z donucení" po jeho destrukci.

Nějaké tipy? Co používáte ?

0 Citovat

MTX connect už roky. Inak na ten balkán lokálna karta, majú tam roaming medzi sebou. Srbský MTS za pár eur a na tých pár dní celý západný Balkán. 

Inak dlho som používal na dátový roaming ukrajinskú Kyivstar, kde mnoho krajín bolo za 1 euro/100MB

0 Citovat

Máte někdo zkušenosti s Discover eSIM? Je to od Airalo.

0 Citovat

Mám esim.me, která mi umožní mít esim v telefonu bez jeho podpory. Pak jsem koupil roční Discover od Airalo (referral LEOS6782). Poprvé jsem vyzkoušel v Česku, podruhé v Tunisu. Co tě zajímá?

0 Citovat

Leoši, o esim.me slyším poprvé, napiš k tomu prosím trochu víc. Nějaké možné zádrhely? Možná bych nad tím uvažovala.

0 Citovat

Díval jsem se na jejich web - prodává se několik různě drahých variant podle toho, pro kolik eSim to je. Avšak jsou tam i limitace na model smartphonu, případně jeho značku. Až ty nejdražší varianty (cca 69 €) jsou s možností změnit model i značku. Poštovné do ČR vychází kolem 12 €.

0 Citovat

jo vyzera to zaujimavo. ono hlavne je skoda, ze to cele esim nestoji vyrobcu dokopy nic a aj po 5 rokoch tuto technologiu najdeme stale len v hi-ende. 

2 Citovat

Esim.me používám asi rok a bez problémů, mám tu nejlevnější variantu, myslim na 5 profilů. Lze to použít v podstatě na každý telefon s Android, jediný zádrhel je, že když si koupíš nový telefon a kartu chceš přehodit, pozná to nový telefon a chce poplatek 10€. Naopak výhodu vidím v tom, že telefon to bere jako druhou SIM a jde i s esim udělat hotspot. 

0 Citovat

Nejlevnější varianta, co prodávají, je jen na 2 eSim.

0 Citovat

Dik za info o esim.me Idem to objednat, vydrbal som sa teraz v Albansku s Mtxc ... Ani vo sne by ma nenapadlo, ze spolu s Kosovom su ako jedine krajiny v Europe nepodporovane. Nastastie aspon v Sarande fungoval Grecky Wind aj Vodafone. Btw skusal niekto Maya mobile? Oproti Airalo ma platnost balikov 30 dni ...

0 Citovat

Len hlasim, ze simka dosla. Ihned na uvod som riesil drobny problem, a to, ze ma nechcelo prihlasit v aplikacii, nejak to asi nemaju "sparovane" ak sa predtym clovek registruje na webe cez PC. Takze som sa na radu v inom fore registroval v appke s rovnakymi udajmi ako na PC a ono to naskocilo.

Hned som otestoval 1€ esim MTXC, podarilo sa pridat na prvu supu, prihlasilo ma do siete Telekomu, no a tu dalsia zaludnost (nesuvisiaca s Esim.me) ... po novom je nutne v aplikacii MTXC aktivovat balik "Pay as you go", pripadne iny variant dat, lebo bez toho internet nenabehne (kedysi to predavali ako predaktivovane na "Pay as you go"). V pripade tohto "operatora" je mozne na jeden ucet kupit viacero esim, kredit sa cerpa z konta, cize netreba dobijat jednotlive simky. Dalsi test bude Jordansko s Airalom.

Ak to teda bude fungovat tak ako ma, tak si predlzim zivotnost telefonu o minimalne 2 roky, resp. nebudem odkazany na najdrahsie modely telefonov.

Este raz dik za zmienku o tejto sluzbe, je to pecka :)

1 Citovat

Můžu se chvilku debilně ptát jako totální lama?

- ten počet profilů znamená, kolik aktivních eSIM můžu v tu chvíli mít? Třeba s 5 profilama budu mít aktivní SIM pro co já vim Peru, Chile, Kolumbii, Panamu a Ekvádor? A když budu pak potřebovat přidat Argentinu, tak jedno z toho odinstaluju?

- když si koupím eSIM.me a strčím ji do telefonu, tak pak si třeba na Airalu koupím data pro Turecko, oni po třeba týdnu expirujou, pak si za měsíc koupím data třeba pro Srbsko, oni za týden expirujou, atd. atd.?

Sorry za pitomý dotazy, ale jsem už starší pán a tyhle modernosti hůř chápu :-)

0 Citovat

dobrý den, přidám se jako lama č.2 - lze airolo naistalovat nebo dát  sim dát do starého tlačítkového telefonu a ten užívat jako hotspot ? např. pro střední Asii ?

Děkuji za odpovědi bez ironie

0 Citovat

@JM: do starého tlačítkového telefonu airalo nedostanete, seznam podporovaných mobilů je na https://www.airalo.com/help/abou...pport-esim.

Nějakou datovou SIM do starého tlačítkového telefonu samozřejmě dát můžete. Jestli ale takový telefon vůbec dokáže pracovat s mobilními daty (rozumnou rychlostí) a uměl by vytvořit hotspot nevím a bude to záležet na konkrétním typu mobilu, ale velice silně bych o tom pochyboval.

0 Citovat

Kromě esim.me existuje i 5ber.esim https://esim.5ber.com/?language=en-US Ještě jsem nezkoušel. Vypadá i o dost levněji. Jen jsem na něj nenašel zatím žádné recenze. To na esim.me je na Trustpilot.com recenzí dost a vypadá to, že jejich podpora je i dost sprostá. 😆

0 Citovat

Esim.me ma 40% BF zlavu na nove esim karty.

Karta sama o sebe funguje, ale predajcova datovych planov su loteria. Recenzie su samozrejme vselijake, ale pokial je podporovany telefon z volneho predaja, tak by mal fungovat. Negativne ohlasy (a neprimerane odpovede od esim.me) maju spolocneho menovatela - telefony od operatora, ktory pravdepodobne upravuje firmware, aby telefon neobsahoval kniznice androidu potrebne k spravnej funkcii tejto sluzby.

 

@JM Tlacitkovy telefon s hotspotom na 99% neexistuje ... lacna alternativa je kupit 4G modem Huawei na bazosi a vlozit tam aktivovany profil esim.me

@Kajman Aktivny mozes mat vzdy len 1 esim profil. Kolko esim profilov si mozes na ich karte ulozit zalezi od toho, aku verziu ich karty si si kupil. Zakladna podporuje len 2, ak by to casom bolo malo, tak to ide upgradnut na vyssiu verziu. To je uz len softwarova zalezitost.

Druha cast otazky, ano takto to funguje. Bud si kupis MTXC pay as you go, tak to mas na cely rok za 1MB\2c, pripadne si kupis Airalo na tyzden do dannej krajiny a po tomto datume to expiruje. Ale aktivny mozes mat vzdy iba jeden profil (ktory prepinas v appke)

2 Citovat

Díky, zakoupil jsem, ta sleva potěšila. Tak snad to rozchodím :-)

0 Citovat

díky

0 Citovat

Info o slevě jsem ocenil, díky. Bez ní bych si nákup ještě 2x rozmyslel, není to žádná láce. Možná je motivovala nová konkurence z Hongkongu. :)

0 Citovat

Ještě mám jeden blbý dotaz: nedaří se mi najít pro eSIM tarif pro Severní Kypr. Znamená to, že potřebuju něco globálního? Nebo nějaký tip? Díky.

0 Citovat

Hledat to přes Turecko.

Airalo třeba severní kypr vůbec nemá (ani v rámci Turecka), ale jiní poskytovatelé ho můžou mít v rámci Turecka.

0 Citovat

Právě na Airalo jsem koukal a tam u všech tureckých bylo, že neplatí pro sev. Kypr. Tak prohledám ostatní.  Díky.

0 Citovat

Tu je databaza poskytovatelov dat https://esimdb.com/cyprus tak sa skus preklikat. Len pozor kde si data kupujes, Airalo ma dobre recenzie, zvysok su loteria. Kupil som si 100 MB\365 dni na KeepGo, ale na SR ma do siete nepripoji. Do inych krajov som sa zatial nedostal, bral som to kvoli Jordansku (kde MTX nema pokrytie) , ale kamosi to od strachu vzdali :)

0